Konferencja naukowo – techniczna – MAZOWIECKIE DNI TECHNIKI CIECHANÓW, 25.10.2018 r.

Mazowieckie Dni Techniki – Ciechanów 25 października 2018
21/10/2018
Doszkolenie do egzaminu-kurs elektryczny (gr1), kurs energetyczny (gr 2- palacz) i gazowy (gr 3)!!! Zapisz się już dziś!!!!
07/11/2018

Konferencja naukowo – techniczna – MAZOWIECKIE DNI TECHNIKI CIECHANÓW, 25.10.2018 r.

W dniu 25 października 2018 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie w ramach  Mazowieckich  Dni Techniki 2018 odbyła się konferencja naukowo- techniczna. Głównym organizatorem Dni Techniki jest Warszawski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Obchody zostały objęte Honorowym Patronatem Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipiery, Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty Pani Aurelii Michałowskiej.

Dni Techniki Organizowane są przez Terenowe Jednostki Organizacyjne Naczelnej Organizacji Technicznej na Mazowszu w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i w Warszawie przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Ciechanowskie Dni Techniki Honorowym Patronatem objął Pan Prezydent Krzysztof Kosiński. Współorganizatorami wydarzenia są Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich – Oddział Ciechanów.

Gości przybyłych na konferencję w powitał Jerzy Król Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych „NOT” Rada w Ciechanowie w towarzystwie  Daniela Rafała Gerwatowskiego  Członka Zarządu Federacji.

 

Na wstępie podziękowano partnerom organizacyjnym:

 URZĘDOWI MARSZAŁKOWSKIEMU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W WARSZAWIE

PRZEDSIĘBIORSTWU BUDOWLANO – MONTAŻOWEMU ISBUD JÓZEF ŁATYFOWICZ

PANI AGNIESZCE KRUK Z BIURA USŁUG RACHUNKOWYCH KRUK

PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ W CIECHANOWIE

STOWARZYSZENIU INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW MECHANIKÓW POLSKICH ODDZIAŁ W CIECHANOWIE

PANU PREZYDENTOWI KRZYSZTOFOWI KOSIŃSKIEMU ZA OBJĘCIE KONFERENCJI HONOROWYM PATRONATEM

Wykład z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zatytułowany „Drogi do niepodległości” przedstawił znany ciechanowski historyk, podróżnik, nauczyciel mgr Jacek Hryniewicz.

Następnie wystąpił dr inż. Daniel Rafał Gerwatowski z referatem  zatytułowanym „ Historia Gazownictwa w Polsce i na Świecie”.

Po wystąpieniach prelegentów uczestnicy spotkania zwiedzili laboratoria i pracownie PWSZ w Ciechanowie, a także  byli uczestnikami pokazu w laboratorium technik wytwarzania wyposażonym w obrabiarki sterowane numerycznie amerykańskiej firmy HAAS.